کلینیک زیبایی سوان
خدمات زیبایی دندان سوان
مشاهده خدمات
مشاوره کامل و رایگان قبل از انجام کار
مشاوره رایگان
پشتیبانی ادمین های ما حتی در روزهای تعطیل
مشاوره رایگان
Previous
Next
ساعات کاری
شنبه 09:00 الی 18:00
یکشنبه 09:00 الی 18:00
دوشنبه 09:00 الی 18:00
سه شنبه 09:00 الی 18:00
چهار شنبه 09:00 الی 18:00
پنج شنبه تعطیل
جمعه تعطیل
نکات کرونا

پست چهار

متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن …

بیشتر بخوانید

پست سه

متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن …

بیشتر بخوانید

پست دو

متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن …

بیشتر بخوانید
کلینیک سوان
درباره ما
کلینیک دندان پزشکی سوان
متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما
کیس های کلینیک سوان
خدمات زیبایی و زیبایی
0
کیس لمینت
0
کیس بلیچینگ
0
کیس کامپوزیت
خدمات ویژه
خدمات زیبایی دندان
ویدئو
رضایت مشتریان
سوالات متداول
سوالات شما

یک خمیر دندان خوب در ابتدا باید حاوی فلوراید باشد زیرا فلوراید از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند. همچنین باعث مقاوم سازی دندان‌های شما می‌شود‌. هیچ‌گاه از خمیر دندان‌های سفید کننده به طور مداوم استفاده نکنید. چون این نوع خمیردندان‌ها دارای مواد شیمیایی هستند پس می‌توانند دندان‌ها و لثه را تحریک کنند. سعی کنید پیش از خرید یک خمیر دندان خوب حتماً ترکیبات روی بسته‌بندی محصول را بررسی کنید‌ هر چقدر که مواد سازنده خمیر دندان کمتر باشد قطعاً کمتر باعث آزردگی دندان‌های شما خواهد شد. یادتان باشد جوش شیرین یا همان baking soda یک ماده مفید و مؤثر در خمیر دندان است. یادتان باشد امروزه بیشتر خمیردندان‌ها دارای شکر و طعم‌دهنده‌های مختلفی هستند در صورتی که شکر و سایر مواد اضافی می‌تواند مینای دندان را تخریب کند‌ پس بهتر است از خمیر دندان‌های ساده و بدون طعم استفاده کنید. البته خمیر دندان‌هایی که حاوی شیرین کننده های طبیعی مثل زایلیتول هستند کمتر باعث آزار سطح دندان خواهند شد. یکی دیگر از رایج‌ترین خمیر دندان‌های موجود در بازار خمیر دندان‌های ذغالی هستند. این محصولات اگر چه برای رفع لکه‌های دندان مفید می‌باشند ولی در صورت استفاده مداوم سلامت دندان را به خطر خواهند انداخت. پس بدون شک خرید یک خمیر دندان خوب کار چندان ساده‌ای هم نیست.

اصولاً تمامی خمیر دندان‌های سفید کننده دارای مواد ساینده‌ای هستند که لکه‌های روی دندان را از بین می‌برند. البته برخی از این خمیردندان‌ها شیمیایی و قوی هستند و برخی نمونه‌های دیگر ترکیبات گیاهی و ملایمی دارند. معمولاً خمیر دندان‌های سفید کننده عملکرد چندگانه‌ای از خود نشان می‌دهند. چون علاوه بر داشتن فلوراید دارای مقدار مشخصی جوش شیرین، دی کلسیم فسفات و از همه مهم‌تر سیلیکا هستند. ضمن اینکه خمیر دندان‌های سفید کننده ضد حساسیت بوده و به دلیل داشتن سدیم بی‌کربنات لایه‌بردار هم می‌باشند. پس به راحتی پلاک دندان‌ها را از بین می‌برند و از تشکیل شدن جرم دندان‌ها جلوگیری می‌کنند. از طرفی خمیر دندان‌های سفید کننده گیاهی علاوه بر سفید کردن دندان‌ها مانع از التهاب لثه می‌شوند همچنین تا چندین ساعت رشد پلاک‌ها را مهار می‌کنند. یادتان باشد امروزه برخی از خمیر دندان‌های سفید کننده بر پایه کربن تولید می‌شوند و در بازار به آن‌ها خمیر دندان‌های ذغالی گفته می‌شوند. برخی دیگر از خمیر دندان‌های سفید کننده حاوی سیترات روی هستند بنابراین تأثیر پاک‌کنندگی زیادی دارند. نمونه دیگری از این خمیردندان‌ها بدون پارابن و گلوتن هستند پس ضمن سفید کردن دندان می‌توانند سطح دندان را به خوبی آبرسانی کنند. در این میان خمیر دندان‌های سفید کننده حرفه‌ای مقادیر قابل توجهی پر اکسید هیدروژن دارند. پس باید این خمیر دندان‌های قوی را به شکل دوره‌ای استفاده کرد.

متأسفانه بیشتر افراد تصور می‌کنند که جرم گیری مضر است. همچنین فکر می‌کنند که جرم گیری باعث می‌شود تا مینای دندان آسیب دیده و موجب پوسیدگی بیشتر دندان‌ها شود. در صورتی که کاملاً این یک باور اشتباه است چون که ماندگاری جرم دندان می‌تواند بافت های نگهدارنده دندان را تخریب کند همچنین باعث آسیب زدن به لثه شود. از طرفی جرم دندان محل مناسبی برای انباشته شدن و تکثیر باکتری‌ها را فراهم می‌کند. پس جرم گیری یک عملکرد صحیح برای پیشگیری از آسیب رسیدن به دندان‌ها می‌باشد. امروزه طبق تحقیقات علمی فراوان ارتباط مستقیمی میان بیماری‌های دهان و دندان و بیماری‌های قلبی و عروقی وجود دارد حتی برخی زایمان‌های زودرس بر اثر مشکلات لثه گزارش شده است. چون باکتری‌های دهانی می‌توانند موجب تشدید شدن مشکلات قلب و عروق شوند‌. بنابراین تجمع پلاک و رسوبات دندانی به طور حتم سلامت عمومی بدن را تهدید می‌کند. پس این جرم دندان است که برایتان مضر است نه جرم گیری دندان.

لمینت سرامیکی بعد از تراش خوردن دندان و انجام دادن قالب‌گیری باید توسط لابراتوار ساخته شود‌. سپس با کمک یک دندانپزشک ماهر روی سطح دندان چسبانده شود‌. پس پروسه درمان با استفاده از لمینت تقریباً 2 الی 3 هفته طول خواهد کشید. در صورتی که ونیر کامپوزیت در همان جلسه اول تقریباً 5 ساعت طول خواهد کشید تا فرم داده شود. از طرفی نیاز به تراش دادن دندان و یا انجام قالب‌گیری ندارد. بنابراین درمان های کامپوزیت انتخاب صحیح تری است و قابل برگشت می‌باشد. همچنین باعث التهاب لثه نمی‌شود و به هیچ وجه موجب بدبویی دهان نخواهد شد. اگر ماده کامپوزیت از جنس خوبی انتخاب شود تا سالیان دراز هیچ نوع تغییر رنگی ندارد. در صورتی که جنس لمینت بیشتر در معرض تغییر رنگ قرار می‌گیرد. نکته مهمی که در تفاوت میان لمینت و کامپوزیت وجود دارد عدم امکان ترمیم لمینت در صورت لب پر شدن است. اما چنانچه ونیر کامپوزیت لب پر شود بدون نیاز به تعویض کامپوزیت می‌توانید آن را ترمیم کنید. مهم‌ترین مسئله همیشه قیمت لمینت و کامپوزیت است. امروزه لمینت سرامیکی در قیمتی بسیار ارزان‌تر از کامپوزیت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقدار تراش در لمینت بسته به فرم دندان‌های شما و نوع لمینت دارد. ولی به طور کلی مقدار تراش دندان در انجام لمینت های مختلف به صورت بسیار جزئی در حدود 0/5 تا 0/8 میلی‌متر انجام می‌شود. در روش لمینت سرامیکی برای جلوگیری از بیرون زدگی دندان‌ها تنها سطح بیرونی دندان برش نازکی داده می‌شود‌. پس اگر تمایل به استفاده از لمینت دارید بهتر است بدانید که لمینت کردن یک کار برگشت ناپذیر است. البته در برخی روش‌های جدید لمینت نیازی به تراش دندان نیست. اینکه در ونیر کامپوزیت هم چه مقدار تراش لازم است بستگی به فرم دندان‌ها و میزان نامرتبی آن‌ها دارد. در بیشتر موارد برای استفاده از کامپوزیت ونیر هیچ نوع تراشی نیاز نیست ولی گاهی اوقات برای شکل دادن هر چه بهتر دندان‌ها و زیبایی بیشتر لبخند، دندانپزشک به ناچار سطح دندان را خیلی جزئی تراش می‌دهد.

اصولاً رنگ پوست و رنگ دندان ارتباط خاصی با یکدیگر دارند. چون رنگ طبیعی پوست تفاوت زیادی با رنگ روکش دندان دارد. پس نباید رنگ پوست شما و رنگ دندان‌ها حالت غیرعادی با یکدیگر داشته باشد. معمولاً برای پوست های تیره بهتر است رنگ‌هایی را انتخاب کنید که سایه دندان طبیعی دارند. سایه‌های خیلی سفید اصلاً رنگ مناسبی برای پوست های تیره نیست زیرا رنگ دندان غیر طبیعی دیده می‌شود. پس در زمان لایه بندی رنگ روکش دندان‌ها حتماً به رنگ پوست صورت خود توجه داشته باشید. همیشه سعی کنید با انتخاب یک رنگ مناسب و شبیه به دندان‌های طبیعی خود چهره واقعی‌تری را داشته باشید. عمدتاً دندان‌های مات و روشن با لبه‌های شفاف برای هر رنگ پوستی قابل استفاده هستند‌ همچنین در زمان لبخند زدن حالت طبیعی‌تری را به چهره شما خواهند داد.

اگر می‌خواهید تا استرس و ترس کودکان خود را در زمان درمان دندان کاهش دهید. بهتر است از همان دوران کودکی فرزندتان را با خود به مطب دندانپزشکی ببرید تا با محیط آنجا آشنا شود. هیچ‌گاه از اصطلاحات تخصصی دندانپزشکی مانند جرم گیری، آمپول، کشیدن دندان، عصب کشی و غیره استفاده نکنید. همیشه با کلامی شیرین و آرامش بخش محیط دندانپزشکی را برای فرزند خود توصیف کنید. بهتر است در زمان مراجعه به کلینیک دندانپزشکی یکی از والدین و دوستان کودک که رابطه خوبی با هم دارند را همراه خود ببرید. در صورت امکان بهتر است که در زمان درمان دندان کودک خود را بغل بگیرید. همراه داشتن چند عدد از اسباب بازی‌های کودک می‌تواند تأثیر زیادی در کاهش ترس کودکان از درمان دندان داشته باشد. فراموش نکنید که کودکان را نباید به کلینیک‌های دندانپزشکی خودتان ببرید‌. باید برای درمان دندان فرزندان دلبندتان همیشه به دندانپزشکان متخصص کودک مراجعه کنید. زیرا این نوع مطب‌ها با چسباندن پوسترها، عروسک‌ها و تابلوهایی با شخصیت کارتونی استرس کودکان را کاهش می‌دهند. سعی کنید با اسباب بازی‌های مهیج شنیدن صدای دستگاه‌های اتاق درمان را برای کودک مبهم کنید. هیچ‌گاه تجربه خود از درمان دندان را برای کودکتان بازگو نکنید.

دستگاه واترجت دندان به دو صورت با سیم و بی سیم وجود دارد. این محصول با از بین بردن جرم های دندان می‌تواند عفونت دندان و التهاب های لثه را به حداقل برساند‌. یک واترجت با عملکرد صحیح می‌تواند ریزترین ذرات باقیمانده از مواد غذایی را از لا به لای دندان‌ها پاک کند. این مدل دستگاه چون کاربردی مفیدتر از نخ دندان دارد بنابراین برای کسانی که دارای ایمپلنت های دندان، پروتزهای ارتودنسی و انواع دندان‌های مصنوعی هستند بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولاً واترجت های دندان با فشار قوی آب به طرز ساده‌ای باکتری‌ها و میکروب های موجود در دهان و دندان را از بین می‌برد. به همین دلیل از این وسیله بیشتر به عنوان یک نخ دندان پیشرفته استقبال شده است. پس استفاده از دستگاه واترجت در برنامه روتین شما می‌تواند ضمن کاهش ورم لثه و حذف هزینه های سنگین دندانپزشکی نیز سلامت و زیبایی فوق‌العاده‌ای را به دندان‌های شما بدهد.

مقالات
جدیدترین اخبار
اسفند ۱۴

پست چهار

متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن …

ادامه مطلب
اسفند ۱۴

پست سه

متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن …

ادامه مطلب
اسفند ۱۴

پست دو

متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن …

ادامه مطلب
اسفند ۱۴

پست یک

متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن تستی متن …

ادامه مطلب
خبره ترین کادر دندان پزشکی
برای دریافت وقت حضوری و غیر حضوریی با ما در تماس باشید
رزرو نوبت غیرحضوری و حضوری
مشاوره کامل و رایگان قبل از انجام کار
پشتیبانی ادمین های ما حتی در روزهای تعطیل